Něco na úvod

Sáru jsem objevila na Internetu během hledání krycího psa pro Fessy. Na webových stránkách holandské chovatelské stanice Nice of you to Come Bye bylo devět nádherných štěňat po perfektních rodičích – červeno-bílé feně původem z Austrálie a po modro-bílém otci ze Skotska. Oba rodiče a jejich předkové mají velice dobré výsledky displazie kyčlí (a loktů), otec i matka jsou geneticky testovaní na oční choroby s negativním výsledkem, jsou velice úspěšní na výstavách a současně jsou sportovně aktivní.

Byla jsem si jistá, že je pozdě se zajímat o štěně z takového spojení v době, kdy už jsou štěňátka narozená, ale přesto jsem napsala e-mail (po naléhání Tomáše a kamarádky Týnky) a co se nestalo – přišla odpověď, že jedna červeno-bílá fenka je ještě volná – k odběru za 14 dnů. Následovalo několik e-mailů a ve čtvrtek 19.1.2006 večer jsme vyrazili já, Tomáš a Nikol Hanačíková (chovatelka naší Fessy a naše dobrá kamarádka) do Holandska pro fenku číslo 1.

Paní chovatelka Danielle Boshouwers a její manžel byli moc milí a jsme jim velice vděční, že nám umožnili mít Sáru – první červeno-bílou (ee-red) border collii v České republice.

Sára je moc šikovná a velmi chytrá psí dáma, velice rychle se učí. Je radost s ní dělat naprosto cokoliv, protože všechno hrozně rychle chápe. Moc dobře se mi s ní sportuje - při agility je pozorná a přesná, jen hrozně zlobí na startu - pořád mě zkouší a zvedá aspoň zadek k nebi :) když už nesmí vstát a odstartovat celá. V agility máme pořád co zlepšovat, ale stále se posouváme a nutno říct, že Sára dělá mnohem méně chyb na parkuru než já. Při flyballu je Sára téměř bezchybná - jen výjimečně se jí stane, že nechytí míček z boxu a snad nikdy ho neupustila na dráze - opravdu je na ní spolehnutí a navíc běhá velmi rychle - její "osobní rekord" je 4,107 sekundy a se svým družstvem Hop Trop Prague jako první prolomili v roce 2009 hranici 18,00 sekundy ve složení psů Neo - Jim - Sára - Mia.

A k tomu všemu navíc je Sára velmi dobře hodnocená ve výstavních kruzích a krásně se vystavuje a v postoji vydrží tak dlouho, jak je potřeba... nerada se opakuji, ale opravdu je radost dělat se Sárou cokoliv :)))

Pokud Vás zajímají Sářiny úspěchy a výkony, můžete se podívat na naše Novinky, Fotogalerii, výsledky výstav a sportovní výsledky, kam průběžně doplňujeme veškeré informace. Více o rodičích, předcích a sourozencích se můžete dozvědět na stránkách

www.bordercollies.nl

www.locheilbordercollies.com

www.psonet.com/pikkupaimenen